پتانسیل های تبلیغاتی راه آهن
اکتبر 2, 2019
تعریف گرافیک
اکتبر 3, 2019
تابلوهای تبلیغاتی راه آهن

راه آهن یا ترابری ریلی یک روش ترابری هدایت شده بر روی زمین است، راه آهن برای قطارها طراحی شده تا بدینوسیله بتوان مسافر و کالا جابجا کرد.

ایجاد راه آهن سراسری درایران همواره یکی از آرزوهای بزرگ و ملی محسوب می‌گردید؛ و با اینکه در حدود نیم قرن کوشش‌هایی از طرف اولیای امور در انجام این امر خطیر به عمل می‌آمد،

تحقق این آرزوی ملی تا سال ۱۳۰۶ به طول اشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۰۳۹۲ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۲)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است. ساخت و توسعه خطوط ریلی در ایران توسط معاونت ساخت و توسعه راه آهن انجام می‌پذیرد.

نگهداری و تعمیر و هم‌ چنین بهره ‌برداری از این شبکه ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. جایگاه تبلیغات در راه آهن حمل ونقل ریلی کشور سالیانه حدود ۳۰ میلیون مسافر را در سراسر کشور جابه جا می کند .

ایستگاه قطار یکی از مهم ترین مراکز جابه جائی مسافردر کشور می باشد که روزانه ده ها هزاران نفر مسافر را پذیرا می باشد.

 

مزایای تبلیغات در ایستگاه راه آهن تهران مسافران قطار که از عموم افراد جامعه هسنتد بازار هدف مطلوبی برای تبلیغ کالاهای مصرفی ، لوازم خانگی، مواد غذائی، لوازم آرایشی بهداشتی، صنایع دستی و فرش، بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و ارائه کننده خدمات عمومی و… می باشند.

ونیز ارتفاع برخی از تابلوها در ایستگاه های راه آهن پائین بوده که این امر اثر تبلیغ بر روی تابلو را افزایش داده است و بسیاری از صاحبین برند را بر این وا می دارد که در این مکان تبلیغات انجام دهند.

ایستگاه قطار بر خلاف تابلوهای تبلیغاتی در اتوبان ها و سطح شهر و سایر مکان قرار دارد،مخاطبان غیر تکراری بوده و هر گونه تبلیغ و اطلاع رسانی افراد بیشتری از جامعه را پوشش میدهد وعلاوه بر این قیمت و اجاره تابلو تبلیغاتی در ایستگاه راه آهن با توجه به هزینه های فراوان آن نسبت به سایر مکانها مناسب تر می باشد.

هزینه مناسب برای جابه جایی مسافر و امکانات رفاهی برای استراحت موجب می شود که مسافر ت های خانوادگی در قطار بیشتر از سایر وسائط حمل ونقل صورت گیرد و لذا تبلیغ در داخل راه آهن و ایستگاه ها تأثیر مستقیم روی خانواده دارد که در بسیاری از خریدها نقش اصلی را ایفا می کنند.


 

مهمترین فضاهای تبلیغاتی در ایستگاه های راه آهن

مهمترین تابلوهای تبلیغاتی راه آهن تهران عبارتند از:
سالن انتظار
سالن اصلی
ورود مسافران
گیت های ورودی و خروجی
سکوهای سوار شدن و خروج مسافر
محوطه بیرونی راه آهن

مزیت های تبلیغات در راه آهن

تبلیغات در ایستگاه های راه آهن شامل مزیت های به شرح ذیل می باشد:
تردد بیش ازچهل هزارنفر مسافر در شبانه روز تبلیغات تأثیر مستقیم روی خانواده دارد که نقش اصلی در رشد جامعه دارند. توقف طولانی مدت مسافران در ایستگاه راه آهن حضور مسافران از سراسر کشور. قیمت مناسب تابلوها نسبت به سایر مکان ها ورود و خروج مسافران متفاوت دید مناسب تابلوها تنوع تابلوهای تبلیغاتی بهترین ایستگاه های راه آهن برای تبلیغات یک از پارامترهای مهم برای انجام تبلیغات در راه آهن،انتخاب ایستگاه هایی است که بهترین بازدهی و اثر بخشی را داشته باشند و بعلاوه از بهترین راه های اتصالی ریلی به سراسر کشور باشند و عموما شهرهای بزرگ که بعنوان یک شاهراه ارتباطی محسوب می شوند، می توانند این نیاز را برآورده سازند

از جمله مهمترین ایستگاه های راه آهن برای تبلیغات محیطی ایستگاه های :
تهران مشهد،تبریز،شیراز،گرگان،اصفهان ،بندرعباس ،زاهدان و قم می باشند.


راه آهن 3

11 دیدگاه

 1. فاطمه گفت:

  بی زحمت برای متروی تهران هم مطالبی بزارین

 2. نصرت گفت:

  شما تو راه آهن شیراز هم فعالیت دارین

  • صادقیه گفت:

   ایستگاه راه آهن شیراز فاقد تابلو هست ولی در مسیر راه آهن شیراز بیلبورد موجود هست.با شماره های ۰۲۱۶۶۹۱۸۷۱۲ داخلی ۱۰۶ تماس بگیرید همکارانم راهنماییتون میکنند.

 3. محمد گفت:

  برای سایر ایستگاه های راه آهن کشور از جمله راه آهن شیراز و اصفان و اهواز و… هم برنامه ریزیبرای نصب تابلو داشته باشید.

  • نگه نما گفت:

   بله حتما.بابت ایستگاه های راه آهن شهرستانها مذاکراتی انحام گرفته که در صورت انجام اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

 4. احمد گفت:

  لطفاً در مورد سایر ایستگاه های راه آهن هم مطالبی بگذارید

 5. Hi, I think your blog might be having browser compatibility issues.

  When I look at your website in Safari, it
  looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, very
  good blog!

 6. Thanks for the valuable information

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *