تعریف گرافیک
اکتبر 3, 2019
۵ سوال برای بازآرایی دوباره استراتژی‌ های دیجیتال در دوران خیزش کووید۱۹
اکتبر 26, 2020در این مقاله، مختصر به برخی از ویژگی های اصلی و مهم تبلیغات در مترو می‌پردازیم:


تعداد مخاطب:

روزانه ۴ میلیون مسافر از طریق مترو جابه‌جا می‌شوند؛ بنابراین ایستگاه‌های راه آهن و مترو از ظرفیت بالایی برای جلب توجه مخاطبان برخوردارند.


نزدیکی فاصله تابلو:

تبلیغات در راه آهن و مترو روش موثری برای شرکت‌هایی به حساب می‌آید که به فکر شیوه‌های تبلیغاتی برای جذب مشتریان بالقوه و افزایش سهم خود در بازار هستند. این کار به شما این فرصت را می‌دهد تا برند خود را در معرض چشم خریدارانی قرار دهید که وقت مناسب برای مطالعه پیام تبلیغاتی شما دارند – که در مترو اینطور هم هست. این شیوه نسبت به آگهی‌های کوتاه و اجباری که مخاطبین تلویزیون ناچار به مشاهده آن هستند برتری زیادی دارد.
نصب سازه های هم قد مشتری، شعار "در کنارتان هستیم" را به واقعیت تبدیل می‌کند.


تکرارآگهی (حک برند درذهن مشتری):

شیوه واگذاری فضاهای تبلیغاتی داخل ایستگاه های مترو به شکلی برنامه ریزی شد که در هر طرف ایستگاه، کلیه فضاهای ارزشمند آن مانند مداخل ورودی (راه پله ،آسانسور)، سالن عمومی و سکوی انتطار، به یک برند اختصاص پیدا کند؛ بطوری که با ایجاد یک فضای مجازی ( مانند یک غرفه در نمایشگاه ) ضمن معرفی کلیه محصولات ، محیط برای مشتری تداعی کننده فضای مورد نظر صاحب آگهی باشد. در نتیجه در این فضا ضمن برندینگ ، محصولات ومزیتهای آن مکررا برای متقاعد کردن مشتریان به خرید، به نمایش در می آید. تکرار آگهی، به خصوص برای مسافران مترو که به‌طور روزانه از آن استفاده می‌کنند، باعث ماندگاری و تاثیر بیشتر آن در ذهن مسافران می‌شود.


مقابله با ترافیک تبلیغاتی با انحصار تبلیغات یک ایستگاه:

با توجه به اینکه هریک از برندها در بازار، مشتریان خاص خود را دارند و از جایگاه متفاوتی برخوردارمی باشند ممکن است یکدیگر را تحت شعاع قراردهند ولی در قطار این مشکل را که دغدغه اکثر مدیران می باشد با انحصار فضای تبلیغاتی به یک برند، حل شده و ازطرف دیگر جلوی سردرگمی و خستگی بیننده را که در فضاهای پر ترافیک تبلیغات، ایجاد می شود را گرفتیم.


در نتیجه،

1. انتخاب خط مورد نظر مترو با توجه به سطح محصول یا خدمات


2. ارزانی نسبت به بعضی از رسانه های دیگر - ازجمله : تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات بیلبورد، اسپانسرینگ


3. سرعت آهسته پله برقی که باعث می شود ناخودآگاه، افراد به این تابلوها نگاه کنند. و ابعاد بزرگ که از دور هم کاملا مشخص می باشد.


همگی یک فضای ایده آل تبلیغاتی را برای پیشرفت شما تهیه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *