تیزرهای تبلیغاتی


 

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر در اصطلاح به رفتاری اطلاق می شود که با نمایش موضوعی، حس کنجکاوی در بیننده ایجاد شود، اما در کل تیزر تبلیغاتی یک تکنیک برای معرفی محصول و خدمات در رسانه های دیجیتال است.
تیزر های تبلیغاتی معمولا در ابتدا حس کنجکاوی بیننده را تحریک می کنند. اینکه تبلیغ برای چی است؟ پیام تبلیغ چیست؟ آیا قرار است محصولی فروخته شود یا خیر؟ برند تبلیغ دهنده کیست ؟ و…
همه ی اینها شما را در حالت کنجکاوی قرار می دهد تا در انتهای تیزر شما به همه جوابها برسید و پیام تبلیغ را دریافت کنید.

مراحل ساخت آگهی تبلیغاتی

عموما هزینه ساخت تیزر های تبلیغاتی پر هزینه است، بنابراین در ساخت آنها، باید نهایت خلاقیت و ابتکار را برای انتقال هر چه بهتر پیام تبلیغ بکار برد.
ساخت تیزر تبلیغاتی شامل سه مرحله اصلی است:
1-پیش از تولید
2-تولید
3-پس از تولید
از مهمترین مولفه هایی که در تولید یک تیزر تبلیغاتی باید انجام شود، تهیه سناریو یا فیلم نامه، انتخاب بازیگران، فیلمبرداری، صداگذاری، تدوین و … است. در این میان، فاکتورهای اصلی موفقیت یک تیزر عبارتند از: استراتژی یا همان روش ارائه و انتقال پیام تبلیغ نوآوری یا همان خلاقیت در نمایش پیام تبلیغ نحوه اجرا هدف اصلی ساخت تیزر انتقال پیام تبلیغاتی است. گاهی یک تیزر دارای یک پیام و گاهی دارای چند پیام است.
final poster yousef shahi copy

ویژگی های تیزر تبلیغاتی موفق

بعنوان مدیر یک مجموعه، این را هیچگاه نباید فراموش کنید که در بازار کاری هستید که رقابت به شدت وجود دارد. در این بازار پر رقابت برندی موفق تر است که بتواند پیام های تبلیغاتی بهتری را به مخاطبین انتقال دهد.
تیزر های تبلیغاتی باید به گونه ای قوی و حرفه ای ساخته شوند، که خود یک مزیت تبلیغاتی برای شرکت به حساب آید.
ویژگی های اصلی یک تیزر موفق :
1-استقاده از ایده های مفهومی و خلاقانه
2-استفاده از جذابیت های ظاهری در ساخت تیزر
3-استفاده از سرعت مناسب برای انتقال پیام تبلیغ
4-ساخت تیزر بر اساس نیاز مخاطبین، نه سلیقه کارفرما