تعریف گرافیک
اکتبر 3, 2019
۵ سوال برای بازآرایی دوباره استراتژی‌ های دیجیتال در دوران خیزش کووید۱۹
اکتبر 26, 2020
ابتدا، مختصرا به برخی از ویژگی های اصلی و مهم استفاده از تابلوهای تبلیغاتی در مترو می‌پردازیم:


تعداد مخاطب:

روزانه ۴ میلیون مسافر از طریق مترو جابه‌جا می‌شوند؛ بنابراین ایستگاه‌های راه آهن و مترو از ظرفیت بالایی برای جلب توجه مخاطبان برخوردارند.


نزدیکی فاصله تابلو:

تبلیغات در راه آهن و مترو روش موثری برای شرکت‌هایی به حساب می‌آید که به فکر شیوه‌های تبلیغاتی برای جذب مشتریان بالقوه و افزایش سهم خود در بازار هستند. این کار به شما این فرصت را می‌دهد تا برند خود را در معرض چشم خریدارانی قرار دهید که وقت مناسب برای مطالعه پیام تبلیغاتی شما دارند – که در مترو اینطور هم هست. این شیوه نسبت به آگهی‌های کوتاه و اجباری که مخاطبین تلویزیون ناچار به مشاهده آن هستند برتری زیادی دارد.
نصب سازه های هم قد مشتری، شعار "در کنارتان هستیم" را به واقعیت تبدیل می‌کند.


تکرارآگهی (حک برند درذهن مشتری):

شیوه واگذاری فضاهای تبلیغاتی داخل ایستگاه های مترو به شکلی برنامه ریزی شد که در هر طرف ایستگاه، کلیه فضاهای ارزشمند آن مانند مداخل ورودی (راه پله ،آسانسور)، سالن عمومی و سکوی انتطار، به یک برند اختصاص پیدا کند؛ بطوری که با ایجاد یک فضای مجازی ( مانند یک غرفه در نمایشگاه ) ضمن معرفی کلیه محصولات ، محیط برای مشتری تداعی کننده فضای مورد نظر صاحب آگهی باشد. در نتیجه در این فضا ضمن برندینگ ، محصولات ومزیتهای آن مکررا برای متقاعد کردن مشتریان به خرید، به نمایش در می آید. تکرار آگهی، به خصوص برای مسافران مترو که به‌طور روزانه از آن استفاده می‌کنند، باعث ماندگاری و تاثیر بیشتر آن در ذهن مسافران می‌شود.


مقابله با ترافیک تبلیغاتی با انحصار تبلیغات یک ایستگاه:

با توجه به اینکه هریک از برندها در بازار، مشتریان خاص خود را دارند و از جایگاه متفاوتی برخوردارمی باشند ممکن است یکدیگر را تحت شعاع قراردهند ولی در قطار این مشکل را که دغدغه اکثر مدیران می باشد با انحصار فضای تبلیغاتی به یک برند، حل شده و ازطرف دیگر جلوی سردرگمی و خستگی بیننده را که در فضاهای پر ترافیک تبلیغات، ایجاد می شود را گرفتیم.

در نتیجه،

1. انتخاب خط مورد نظر مترو با توجه به سطح محصول یا خدمات

2. ارزانی نسبت به بعضی از رسانه های دیگر - ازجمله : تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات بیلبورد، اسپانسرینگ

3. سرعت آهسته پله برقی که باعث می شود ناخودآگاه، افراد به این تابلوها نگاه کنند. و ابعاد بزرگ که از دور هم کاملا مشخص می باشد.

همگی یک فضای ایده آل تبلیغاتی را برای پیشرفت شما تهیه می‌کنند.

3 لایت باکس
اداره یک کسب و کار به همین راحتی نیست. شما باید بهترین استراتژی های بازاریابی را پیدا کنید که برای رشد و ثبات آن مفید باشد. یکی از مهمترین و مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید روش تبلیغاتی یا مدیومی است که برای تجارت خود استفاده خواهید کرد. با یک استراتژی بازاریابی درست و موثر ، می توانید آگاهی و شناخت برند را بهبود ببخشید. علاوه بر این ، این استراتژی ها به ایجاد وفاداری و اعتماد کمک می کنند. اصولاً روش های تبلیغاتی را می توان در محیط داخلی و خارجی انجام داد. اگر قصد استفاده از تبلیغات در فضای باز را دارید ، باید به دنبال بهترین نقاط برای ارسال تبلیغات خود باشید. به این ترتیب ، برند شما شانس بیشتری برای انتشار پیدا می کند. خوب ، اگر به دنبال بهترین نقاط برای تبلیغات در فضای باز خود هستید ، می توانید از یک تبلیغات مترو استفاده کنید. در اینجا لیستی از ماکت های جالب تبلیغات مترو وجود دارد که به شما کمک می کند تبلیغات مطلوب و شگفت انگیز مترو را ارائه دهید.شما به عنوان یک صاحب مشاغل ، همیشه باید بهترین مکان را برای نمایش تبلیغات خود جستجو کنید. باید محلی باشد که بتوانید به مخاطبان انبوه دسترسی پیدا کرده و مشتریان بالقوه خود شوید. در همین حال ، طراحی تبلیغات شما باید همیشه یکپارچه ، واضح و خوانا باشد. هنگام ایجاد تبلیغات ، اطمینان حاصل کنید که جزئیات مهمی را که مشتریان بالقوه شما باید بدانند ، آورده اید. بنابراین ، آیا شما می خواهید یک محصول جدید معرفی کنید ، مشتری جذب کنید ، اعتبار و آگاهی از نام تجاری را بهبود ببخشید ، یک تبلیغ مترو همیشه سودمند است. مترو مکانی عالی برای به نمایش گذاشتن تبلیغات شما است زیرا به بخشی از زندگی روزمره مسافران تبدیل می شود. همانطور که نشان ، نام شرکت و یا استفاده از رنگ بندی خود را نشان می دهید ، مردم به راحتی با نام تجاری شما آشنا می شوند. بنابراین ، شانس شناخته شدن شما را افزایش می دهد و از رقابت جدا می شود.ماکت تبلیغاتی مترو که باید داشته باشید برای ایجاد بهترین تبلیغ ممکن ، می توانید از ماکت تبلیغات مترو استفاده کنید و طرح های خود را بررسی کنید. با این کار ، قبل از نصب طرح های خود در مکان های تبلیغاتی مترو ، روش آزمایش هوشمندانه ای پیدا می کنید. برای کمک به شما در استثنایی و کامل نشان دادن تبلیغات خود ، این لیست از ماکت های تبلیغاتی مترو را انتخاب کردیم. در این لیست می توانید سبک های مختلفی از تبلیغات ، صحنه های مختلف و موقعیت های مختلف نمایش تبلیغات خود را به روشی عالی پیدا کنید. به طور خاص ، شما می توانید تبلیغات خود را در یک نمایش افقی و عمودی با اندازه ها و ظاهر مختلف نمایش دهید. اما از هر کدام از این مدل های تبلیغاتی مترو استفاده می کنید ، مطمئناً آنها به اندازه کافی عالی هستند که می توانند طراحی تبلیغات شگفت انگیزی را ارائه دهند. از آنجا که آنها با لایه های شی smart هوشمند عرضه می شوند ، وارد کردن آثار هنری خود در صحنه بسیار آسان است. علاوه بر این ، این ماکت ها از گرافیک های با وضوح بالا ساخته شده اند که به صورت رایگان در دسترس هستند و برخی نیز به صورت حق بیمه در اختیار شما قرار می گیرد! بنابراین ، این لیست از تبلیغات تبلیغاتی مترو را بررسی کنید و هرگز بارگیری موارد موردعلاقه خود را برای پروژه های تبلیغات مترو از دست ندهید.
8 لایت باکس

بیلبورد روی دیوار راهروی مترو

9 لایت باکس

لایت باکس راهروهای مترو

اجاره تبلیغات مترو
رزرو تبلیغات مترو تهران و اجاره تبلیغات مترو کرج ، شامل تبلیغات داخل واگن مترو ، اجاره تبلیغات ایستگاه مترو، تبلیغات بدنه قطارها و تبلیغات لایت باکس های پله برقی و بنر های داخل ایستگاه توسط سامانه رزرواسیون آنلاین کانون نگه نما به آسانی قابل سفارش و اجرا می باشد.رزرو تبلیغات هرکدام از فضاهای گفته شده دارای ویژگی های متفاوتی است که در ادامه به مزایای تبلیغاتی هر کدوم پرداخته میشود.مترو جزء وسایل حمل و نقل عمومی است که بیشترین حجم مسافران را نسبت به سایر وسایل حمل و نقل عمومی جابه جا می کند. همچنین طولانی بودن سفر در مترو نسبت به سایر وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر است. بنابراین فضای تبلیغاتی گسترده ای را در اختیار ما قرار می دهد. تبلیغات ایستگاه مترو
ساختمان ایستگاه مترو یک فضای بسیار گسترده است که دارای بخش های مختلفی می باشد که قسمتهایی از دیواره ها و فضاها جهت رزرو تبلیغات مترو شامل بک لایت و بنر های تبلیغاتی مربوط به تبلیغات ایستگاه مترو در نظر گرفته شده است.
زمانی که وارد ایستگاه مترو شده و پله های مترو را با پله برقی یا پله پایین می رویم با دو فضای دیوار کنار پله برقی و پاگرد مواجه می شویم که فضاهای مناسبی برای نصب تبلیغات روبرو می شویم که به آن لایت باکس مترو می گویند.
تبلیغات ایستگاه مترو به همین مورد ختم نمی شود بعد از پله ها به گیت های ورودی و خروجی می رسیم که دیواره گیت ها جهت تبلیغات استیکر با ابعاد کوچک مورد استفاده قرار میگیرند.
بعداز پیمودن پله ها با همان فضای تبلیغات ایستگاه مترو به سکوی انتظار می رسیم که دارای دیوار های طویلی می باشد که فضای مناسبی برای نصب تابلو های و کتیبه های تبلیغاتی می باشد.


تبلیغات درون مترو
مترو دارای بخش های مختلفی می باشد از زمانیکه به ایستگاه مترو وارد می شویم . از پله برقی پایین می اییم به سمت گیت می رویم ، یا کارت بلیط خود را شارژ می کنیم . وارد می شویم به سالن انتظار و روی نیمکت به انتظار مترو می نشینیم تا زمانی که وارد قطار میشویم روی صندلی می نشینیم یا از دستگیره های مترو میگیریم تا به مقصد برسیم و مجددا همان مراحل را طی کنیم و از ایستگاه خارج شویم فضاهای مختلفی در معرض دید ما قرار می گیرد .
تعرفه تبلیغات در مترو
تعرقه تبلیغات در مترو بسته به مکان انتخابی تبلیغات اعم از داخل واگن مترو و یا تبلیغات روی بدنه قطار یا تبلیغات در ایستگاه مترو متفاوت می باشد ، نوع سازه ای که برای تبلیغ استفاده می شود اعم از تابلوو و کتیبه یا لایت باکس ها و همچنین ابعاد بنر طراحی شده جهت تبلیغ همگی بر قیمت تبلیغات در مترو موثر هستند جهت در یافت راهنمایی برای رزرو تبلیغات مترو با ما در ارتباط باشید.
این فضاها که شامل داخل واگن مترو ، دیواره های ایستگاه مترو ، بدنه مترو ، دستگیره مترو ، شیشه های پله برقی و غیره می شوند. بهترین مکان ها برای تبلیغات محصولات و برندهای مختلف به حساب می آیند.
تبلیغات داخل واگن مترو
فضای داخلی واگن های مترو(کتیبه های داخل واگن) بهترین فضا برای تبلیغات برندینگ به حساب می آید . داخل واگن مترو ، فضایی است که هر مسافر از 5 دقیقه تا نیم ساعت با آگهی شما برخورد دارد . بنر های عمودی و کوچک بهترین گزینه برای تبلیغات داخل واگن مترو هستند. علاوه بر تبلیغات روی دیواره مترو با استفاده از بنر ها تبلیغاتی ، تبلیغات دستگیره های مترو نیز یک روش مرسوم و با بازدهی مناسب است که هر چقدر خلاقانه تر انجام شود توجهات بیشتری را به سمت خود جلب مینماید.
تبلیغات روی بدنه مترو
متوسط طول یک قطار شهری 100 متر است . 5 واگن 20 متری با ارتفاع تقریبی 3.7 متر که فضای بسیار مناسبی را جهت تبلیغات محیطی ایجاد می کند .
همان طور که در بخش رزرو تبلیغات مترو تهران گفتیم روزانه دو و نیم میلیون مسافر با مترو شهری سفر می کنند و قطار های شهری در معرض دید انبوه افرادی است که در ایستگاه منتظر قطار هستند.
تبلیغات روی بدنه مترو یک گزینه مناسب برای انواع کسب و کار ها و خدمات به حساب می آید.

13 دیدگاه

 1. منتظری گفت:

  من بابت تبلیغات در ایستگاه مترو کرج تماس میگیرم کسی پاسخگو نبود.

 2. samaneh گفت:

  سلام و خسته نباشید بابت تبلیغات مترو نبرد کنار پله برقی میخواستم اطلاعات بهم بدید ممنون

  • صادقیه گفت:

   مترو نبرد جزو ایستگاه های گرید B هست و قیمت لابت باکس های کنار پله برقی آن ماهیانه ۵ میلیون تومان بوده که بدلیل جشنواره تابستانه تا پایان شهریور ۳۰ درصد تخفیف لحاظ میشه.

 3. isjdnekkdn گفت:

  سلام من میخوام در مورد شرایط تبلیغ توی ایستگاه حسن آباد و امام خمینی بدونم. چجوریه؟ مدارک لازمه؟

  • صادقیه گفت:

   سلام وست عزیز
   تابلوهای ایستگاه حسن آباد تا آخر برج ۷ پر هست و ولی تو ایستگاه امام خمینی هم لایت باکس کنار پله برقی داریم هم بنر روی دیوار سکوی ایستگاه.مدارک هم مجوز های لازمه کسب و کارتون هست مثه جواز یا پروانه بهره برداری یا مجوز تولید که با توجه به نوع کسب و کار فرق داره

 4. سپهر گفت:

  سلام تو ایستگاه مترو امام خمینی تابلو خالی دارین؟

  • صادقیه گفت:

   ایستگاه امام خمینی جزو بزرگترین ایستگاه هاست و خوشبختانه تعداد تابلوهاش زیاده و بله خالی هم داریم.لطفا با شماره تماس سفارش آگهی مترو تماس حاصل فرمایید.۶۶۹۱۸۷۱۲

 5. sky گفت:

  آیا تبلیغات در مترو مجوز ارشاد میخواد؟و آیا میتوان با جواز کسب تبلیغات در مترو انجام داد؟

  • صادقیه گفت:

   بله تو کشور ما هر نوع تبلیغات محیطی باید مجوز ارشاد بگیره.بله با جواز کسب هم میشه مجوز گرفت .نگران نباشید وظیفه گرفتن مجوز با ماست و این کار رو تیم ما در اسرع وقت انجام میده

 6. afshan kala گفت:

  تو منطقه چهار دانگه کارگاه تولیدی صنعتی داریم.تو این محدوده ایستگاهی هست که تبلیغات در مترو داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *